بزرگ یا کوچک  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 22 آذر 1386 در ساعت 04:01 ب.ظ

(هوالمحبوب)

این آقا مهدی که حالا دیگه توو گفتن جملات پاتکی به مراتبی دست پیدا کرده اون شب داشت در معیت، تی‌وی نگاه میکرد. تی‌وی هم داشت مأموریت اصلیش یعنی آگهی بازارگانی پخش می‌کرد. تبلیغ اون مؤسسه‌ای بود که آدما دارن با بالابر (لیفتراک) پولای گنده و سکه‌های گنده رو جابجا می‌کنن تا بدنشون به مشتریاشون! البته این از نگاه من و شاید ما.
اما آقا مهدی همون جور که داشت باز نکته‌بینی می‌کرد گفت:

بابا... آدما رو نگاه کن... چقدر کوچیک شدن!!!

و من باز درمونده از مباحثه با بنده‌زاده، فی‌المجلس فقط تونستم باباگونه نگاهش کنم و با خودم بگم: آی گفتی بابایی... ما آدم‌بزرگا چقدر داریم کوچیک میشیم... و الا سکه همون سکه دو سانتی و اسکن همون اسکن ۱۵سانتیه.

واکنش آب  چاپ

تاریخ : شنبه 10 آذر 1386 در ساعت 12:36 ق.ظ

(هوالمحبوب)

میدونم شنیدیا ولی بازم یه نگاه بنداز

 

استاد راهنما: جناب آقای دکتر الوندی

کاری از: خانم سعیده موسوی

 

محقق ژاپنی دکتر ماسارو ایموتو با انتشار یافته‌های تحقیقات خود مدعی شد که مولکول‌های آب نسبت به مفاهیم انسانی تأثیرپذیرند. نظریه این محقق ژاپنی که تاکنون از سوی مؤسسات علمی فیزیکی و زیست‌شناسی مورد تأیید قرار گرفته است، مبتنی بر بررسی نمونه‌های فراوانی از کریستال‌های منجمدشده آب و مقایسه آن با یکدیگر است.

 

دکتر ماسارو ایموتو

 
  کتاب ایشان  با عناوین مختلفی چون The messages from water در چندین جلد منتشر شده است. ایشان در اغلب کشور های دنیا سمینارها و کنفرانسهایی با این پیام داشته و دارند.

پروفسور «ایموتو»‌ معتقد است که مفاهیم متافیزیکی محیط بر روی ترکیب مولکولی آب تأثیر می‌گذارد. این دانشمند ژاپنی که فارغ‌التحصیل دانشگاه یوکوهاماست، دارای یک مؤسسه تحقیقاتی به نام IMH در ژاپن است که امور تحقیقاتی مربوط به کریستالیزه شدن آب را در آنجا انجام می‌دهد. دکتر ایموتو معتقد است همانطور که شکل ظاهری آب نسبت به ظرفها ومکانهایی که در آن قرار میگیرد تغییر میکند، شکل مولکولی آب هم نسبت به محیط و شرایط پیرامونی خودش تغییر میکند. آبهایی که راکد هستند مانند آب پشت سد ها و آب دریاچه ها بدلیل عدم پویایی و حرکت از لحاظ نمای مولکولی زشت و کریه هستند. همچنین آبهایی مانند آب رودخانه ها با وجود جاری بودن و سیلان داشتن بدلیل اینکه از میان شهر ها می گذرند و اکثر مردم دارای افکار منفی هستند نمای زشتی پیدا می کنند. (این نظر دکتر ایموتوست)

دریاچه بیواکو بزرگترین دریاچه در مرکز ژاپن است اما چون آب دریاچه راکد است و ایستاده، همین سکون و ایستادن باعث می شود مولکولهای آب زشت شوند.

 

دریاچه بیواکو  سد فوجی وارا 

دریاچه بیواکو                       سد فوجی وارا

 

چون آب این رودخانه از میان شهر ها می گذرد و بدلیل طیف غالب منفی آدم ها نمای مولکولی آب به این شکل در آمده است. آب هایی که تازه از دل کوه بیرون می آیند بدلیل اینکه در معرض افکار منفی قرار نگرفته اند نمای مولکولی خود را حفظ کرده اند. این عکس دقیقا مربوط به زمانی است که چشمه از دل کوه بیرون می آید.

 

رودخانه یودو  چشمه سانبوئجی 

رودخانه یودو                        چشمه سانبوئجی

 

چشمه سایچو  چشمه شیمانتو

 چشمه سایچو                     چشمه شیمانتو

 

دکتر ایموتو آزمایشهای خود را به مکانهای خاصی محدود نکرده و آنها را با آبهای مختلف، در کشورهای مختلف انجام داد. این عکس مربوط به رودخانه لوردز در فرانسه می باشد.

 

چشمه لوردز  چشمه کوک گلاسیر نیوزیلند

چشمه لوردز فرانسه                       کوهستان کوک گلاسیر نیوزیلند

 

تاثیر دعا:

دکتر ایموتو از عده ای خواستند که در کنار سد فوجی وارا بایستند و دعا بخوانند و آب را قبل و بعد از دعا آزمایش کردند.

 

فوجی وارا قبل از دعا    

سد فوجی وارا قبل از دعا               بعد از دعا

 

دریاچه برزیل بعد از دعا

 

دکتر ایموتو معتقد است که خلوص نیت در دعا بسیار مهم است مانند داستان حضرت موسی زمانی که قومش برای بارش باران دعا می کردند و به موسی وحی شد که در میان شما گناهکاری است که مانع از بارش باران می شود.

آب مصرفی بشدت بی قواره وزشت است، چون از میان شهرها وروستا می گذرد و مردم مملو از فکر منفی هستند.

 

آب لوله کشی شهر

ایموتو معتقد است که دعا از راه دور هم موثر است. ایشان از 500 نفر از اساتید مسائل معنوی خواستند که در روز معین و در ساعت مشخصی برای لیوان آبی که روی میزشان گذاشته اند دعا کنند. تصویر زیر مربوط به این لیوان  آب لوله کشی شهر بعد از دعا 500 نفر از این اساتید می باشد.

  

آب لوله کشی بعد از دعا  

 

 

دعای سانستکریتی                        دعای بودایی

 

آقای ایموتو بر روی تاثیر موسیقی روی آب هم کار کردند. روی آب موسیقی های مختلفی پخش میکردند و واکنش مولکولی آب را بررسی می کردند.

 

  

هوی متال           پاستورال بتهوون

 

  

 آهنگی از موزارت                        آهنگ هوا برای ردیف جی از باخ  

 

 

    آهنگی از شوپن             رقص سنتی

 

 

آهنگ Goldberg variation باخ                         موسیقی Hado

 

آب نه تنها از رفتار و افکار ما تاثیر می پذیرد بلکه نسبت به نوشته ها نیز واکنش نشان میدهد. ایموتو با چسباندن برچسب هایی روی بطری های آب واکنش آب را بررسی می کرد.

 

 

برچسب آدولف هیتلر        برچسب مادر ترزا 

 

 

برچسب مادر                                     شیطان       فرشته 

 

 

روح                  سلام

 

 

 شادی                عشق زن و شوهر

 

ایموتو معتقد است که اگر با آب با زبانهای مختلف برخورد کنیم در مقابل همه کلمه های مثبت واکنش آب زیبا و در مقابل همه کلمه های منفی واکنش آب زشت خواهد بود

 

 

متشکرم به زبان ژاپنی (هاری گاتو)             مرسی

 

واکنش آب نسبت به کلمات دستوری خوب نیست:

 

 

انجام بده            با هم انجام دهیم

 

       

خودت را دوست داشته باش           حالم را به هم زدی، میکشمت

 

دکتر ایموتو آب را در کنار گلها قرار داد و متوجه شد که مولکولهای آب خود را به شکل گلها در می آورند. بنابراین احساس نشاط و شادمانی و انرژی که انسان از طبیعت می گیرد بدلیل اینست که مولکولهای بدن ما خود را به شکل طبیعت در می آورند.

 

در ایران هم خانم حمیده بیطرف با طرح شهادت آب توانست در جشنواره خوارزمی رتبه دوم را کسب نماید. ایشان آزمایشهای خود را روی سایر پدیده ها نیز آزمایش نموده اند. زیباترین شکلی که آب  از خود نشان داده است زمانی است که برای آن قران پخش شد. هم اکنون نیز محققین ایرانی با همکاری موسسه IHM واکنش آب را در مورد 99  اسم خداوند آزمایش می کنند که به طرح نودونه شهرت  دارد.

 

 

اما حالا که:

تا 70% کره زمین را آب تشکیل می دهد،

تا 60% وزن بدن انسان را آب تشکیل می‌دهد،

تا 70% وزن ماهیچه‌های انسان را آب تشکیل می‌دهد،

تا 80% خون انسان را آب تشکیل می‌دهد،

و 90% ریه‌های انسان را آب تشکیل می‌دهد،

به نظر شما خوب فکر کردن، خوب حرف زدن، خوب عمل کردن و ... کلا خوب بودن چقدر می تواند در ایجاد احساس شادابی و نشاط تأثیر مستقیم و بی هزینه داشته باشد؟

 

منابع:

www.masaru-emoto.net
www.hado.net
www.thank_water.net
www.adhikara.com
www.oloombateni.org
www.wellnessqoods.com
www.masaru-emoto.net
www.hado.net
www.thank_water.net
www.adhikara.com
www.oloombateni.org
www.wellnessqoods.com